Miközben az amerikai könnyűolaj árfolyama az 50 dolláros szint áttörésével küszködik a múlt heti nagy emelkedés után, az Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) részéről több olyan jelzés is érkezett, amely szerint ők már nem számítanak további lejtmenetre.
Abdalla Salem El-Badri, az OPEC főtitkára vasárnap egy Kuvaitban tartott konferencián kijelentette: látszik, hogy a nem OPEC tagoknál már csökkent a kitermelés mennyisége, s a kereslet is élénkül. Az OPEC-nél bíznak abban, hogy 2016-ban az olajpiac jóval kiegyensúlyozottabb lesz - írja a Bloomberg. Mohammed Al Sada, katari energiaügyi miniszter szerint az árak már elérték mélypontjukat, s 2016-tól a jelek szerint fellendülés várható.
Alfatrader

Mohammad Ghazi Al-Muairi, a kuvaiti állami olajvállalat vezérigazgatója szerint a kereslet és kínálat közötti olló 2016 harmadik negyedévében zárulhat be. Eközben a kuvaiti olajminiszter elmondta, hogy az OPEC döntése, amely szerint a napi kitermelési limitet 30 millió hordón tartják, ideális megoldás a piac kiegyensúlyozására és támogatja az árak emelkedését.
