BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak ez kellett a Volkswagennek - perelnek a részvényesek

A dízelautók tesztjeinél alkalmazott csalás a Volkswagen részvényeseit is feldühítette. Az Egyesült Államokban már folyamatba van az első per, amelyet egy részvényes indított az ügyben a német cég ellen, mondván, a cég becsapta befektetőit.

2015. szeptember 28. hétfő, 10:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Volkswagen botrány újabb fejezete nyílt meg azzal, hogy az Egyesült Államokban részvényesek kezdték el perelni a társaságok, mondván, az becsapta őket - írja a Bloomberg értesüléseire hivatkozva a Handelsblatt. A kereset szerint azzal, hogy a cég manipulálta a teszt eredményeket, mesterségesen felpumpálta a Volkswagen részvényekre kibocsátott amerikai letéti igazolások (ADR) árfolyamát.

Az első keresetet egy Michigan állambeli nyugdíjalap nyújtotta be a társaság ellen, amely Volkswagen ADR-eket birtokolt, s amelyek árfolyama a kibocsátási értékek manipulálásának napvilágra kerülése után a részvényekhez hasonló mértékben zuhant az elmúlt napokban. Az alap más befektetőket is hajlandó képviselni, s ehhez támogatásukat kéri - írja a német hetilap online változata.

A cikk szerint azért fontos, hogy a befektető ADR-eket birtokoljon, s ne részvényeseket, ugyanis az Egyesült Államokban csak nekik van esélyük kártérítési igénnyel élni.  Az amerikai legfelsőbb bíróság egy 2010-es ítélete alapján ugyanis az Egyesült Államok bíróságai előtt nem érvényesíthető kártérítési igény olyan értékpapírral kapcsolatban, amelyet nem az Egyesült Államokban bocsátottak ki. Így azok a részvényesek, akik nem amerikai letéti igazolásokat, hanem részvényeket, esetleg a Volskwagen részvényeket tartalmazó DAX indexet vásároltak, Amerikában nem számíthatnak kártérítésre veszteségeik miatt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet