Elemzők szerint a befektetőket az bizonytalanította el, hogy milyen kamatdöntést hoz csütörtökön az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed.
Tokióban a Nikkei-225 index 0,19 százalékkal, 18 264,22 pontra gyengült. A mutató a héten összességében 2,7 százalék emelkedéssel zárt, először ért el növekedést négy hét veszteség után.
A részvények szélesebb körét felölelő TOPIX mutató 0,1 százalékkal erősödött pénteken.
A már szintén bezárt tőzsdék közül a szöuli 1,06 százalékkal gyengült, az ausztrál 0,47 százalékkal süllyedt, a tajvani ugyanakkor 0,45 százalékkal erősödött a hét utolsó kereskedési napján.
A tokiói zárás után a térségben még nyitva tartó hongkongi tőzsde fő mutatója 0,17 százalékos pluszban, a sanghaji börze 0,65 százalékos mínuszban állt a csütörtöki záróértékhez képest.
