BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitart a zuhanás: már 75 milliárd dollár \"égett el\"

Vasárnap is folytatódott az áresés a legfontosabb közel-keleti értéktőzsdéken, az eladási hullám egyetlen vállalatot, egyetlen ágazatot sem kímélt.

2015. augusztus 23. vasárnap, 18:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetők a hagyományosan defenzív papíroktól, így a távközlési és az élelmiszeripari részvényektől is szabadultak, ami \"kissé nyugtalanító\" - mondta Sebastien Henin, az Abu-Dzabi székhelyű The National Investor portfólió menedzsere.

A csökkenő olajárak tartósan nyomás alatt tartják az olajtermelő országok tőzsdéit, de vasárnap megrázkódtatta a piacokat, hogy a Fitch Ratings a Standard and Poor\'s példáját követve stabilról negatívra rontotta Szaúd-Arábia kül- és belföldi devizatörlesztési (IDR) kilátását.

A legnagyobb veszteséget Dubaj szenvedte el, ahol a vezető index 7 százalékkal esett. Az irányadó szaúdi mutató 6,9 százalékkal, augusztusban eddig 18 százalékkal csökkent, mintegy 75 milliárd dollár \"égett el\". Kuvait, Omán és Bahrein kivételével mindegyik tőzsde 5 százaléknál nagyobb mértékben esett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet