A részvénypiac forgalma 6,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője szerint a BÉT csökkenésének oka, hogy a kínai jüan amerikai dollárral szembeni - 1,9 százalékos - leértékelésének hatására jelentős esés következett be a nemzetközi piacokon. Ezzel \"leértékelési verseny\" is beindulhat az országok között, ami azt eredményezheti, hogy a befektetők elfordulnak a rizikósabb eszközöktől, köztük a részvénypiacokról.
A 0,4-0,5 százalékos negatív kezdés után a főbb indexek 1-2 százalékos eséssel fejezték be a napot: a kereskedés végén a nem hivatalos adatok szerint a londoni FTSE-100 index 1,07 százalék, a frankfurti DAX index 2,74 százalék, a párizsi CAC-40 index 1,85 százalék veszteséget mutatott.
A Mol 355 forinttal, 2,41 százalékkal 14 390 forintra csökkent, 2,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,35 százalékkal 5690 forintra esett, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,49 százalékkal 409 forintra gyengült, forgalma 522,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 66 forinttal, 1,48 százalékkal 4405 forintra csökkent, a részvények forgalma 930,1 millió forintot ért el.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1691,35 ponton zárt kedden, ez 0,75 pontos, 0,04 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
