BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó kis negyedéve lehetett az OTP-nek

Az első negyedévesnél jóval magasabb lehetett az OTP eredménye a második negyedévben az elemzői előrejelzések szerint. Tavalyhoz képest a javulás még szembeötlőbb, hiszen ezúttal nem kellett a forintosítás miatt hatalmas céltartalékot képezni.

2015. augusztus 10. hétfő, 10:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első negyedéves 1,9 milliárd forint után 32,3 milliárd forintos adózás utáni eredményről adhat számot az OTP Bank pénteken, piacnyitás előtt megjelenő gyorsjelentésében az elemzők konszenzusa szerint - derül ki a bank saját maga által összeállított gyűjtéséből. A nettó eredménysoron a tavalyi második negyedéves teljesítményhez képest ez az összeg még brutálisan javulást takar, hiszen akkor a devizahiteles elszámolás miatt hatalmas céltartalékot volt kénytelen képezni a csoport, ami miatt akkor 153 milliárd forintos veszteséget produkált három hónap alatt.

Az első negyedéves eredményeket nem a devizahiteles elszámolás, hanem az húzta lefelé, hogy a bank a pénzügyi intézmények különadóját rendszerint egyben, az első negyedévben számolja el a bank.

Az elemzők szerint a második negyedéves számokat nem fogják ezúttal milliárdos nagyságrendű egyszeri tételek rontani, így a korrekciós tételek nélkül számolt eredmény hasonló nagyságú lehet, mint az adózott profit.

Jelentősen csökkenhettek a bank kockázati költségei, negyedéves szinten 64,46 milliárd forintról 53,46 milliárd forintra.

Az Equilor elemzői szerint továbbra is az ukrán és orosz leányvállalatok teljesítménye lesz a figyelem kereszttüzében. A nem teljesítő hitelek miatti veszteség csökkenhetett tőlünk keletre, de a kamatbevételek sor valószínűleg csoportszinten tovább erodálódott a kamatcsökkentések következményeképpen- írják.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet