Az első negyedéves 1,9 milliárd forint után 32,3 milliárd forintos adózás utáni eredményről adhat számot az OTP Bank pénteken, piacnyitás előtt megjelenő gyorsjelentésében az elemzők konszenzusa szerint - derül ki a bank saját maga által összeállított gyűjtéséből. A nettó eredménysoron a tavalyi második negyedéves teljesítményhez képest ez az összeg még brutálisan javulást takar, hiszen akkor a devizahiteles elszámolás miatt hatalmas céltartalékot volt kénytelen képezni a csoport, ami miatt akkor 153 milliárd forintos veszteséget produkált három hónap alatt.
Az első negyedéves eredményeket nem a devizahiteles elszámolás, hanem az húzta lefelé, hogy a bank a pénzügyi intézmények különadóját rendszerint egyben, az első negyedévben számolja el a bank.
Az elemzők szerint a második negyedéves számokat nem fogják ezúttal milliárdos nagyságrendű egyszeri tételek rontani, így a korrekciós tételek nélkül számolt eredmény hasonló nagyságú lehet, mint az adózott profit.
Jelentősen csökkenhettek a bank kockázati költségei, negyedéves szinten 64,46 milliárd forintról 53,46 milliárd forintra.
Az Equilor elemzői szerint továbbra is az ukrán és orosz leányvállalatok teljesítménye lesz a figyelem kereszttüzében. A nem teljesítő hitelek miatti veszteség csökkenhetett tőlünk keletre, de a kamatbevételek sor valószínűleg csoportszinten tovább erodálódott a kamatcsökkentések következményeképpen- írják.
