BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsia pluszban zárt

Szöul kivételével emelkedéssel zártak a vezető ázsiai börzék csütörtökön, és a még nyitva tartó tőzsdék irányadó mutatói is pluszban álltak.

2015. július 30. csütörtök, 09:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ebben szerepet játszott az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed előző napi jelzése, hogy nem sieti el a kamatemelést, miközben több ázsiai cég kedvező negyedéves eredményeket közölt. A szöuli börze gyengülését a Samsung részvényének csaknem 4 százalékos esése okozta, miután a cég gyenge negyedéves adatokat ismertetett.

Tokióban a Nikkei-225 index 1,08 százalékkal, 20 522,83 pontra erősödött, július 24-ike óta legmagasabb szinten zárt, lezárva ezzel egy négy napja tartó gyengülési ciklust. A tokiói tőzsde részvényeinek szélesebb körét felölelő Topix index 0,8 százalékkal javított csütörtökön.

A már szintén bezárt tőzsdék közül a szöuli 0,91 százalékkal gyengült, az ausztrál 0,82 százalék emelkedéssel fejezte be a napot, a tajvani börze 1,03 százalékkal erősödött.

A tokiói zárás után a térségben még nyitva tartó hongkongi tőzsde fő mutatója 0,06 százalék, a sanghaji börze 0,97 százalék pluszt jelzett a szerdai záróértékhez képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet