BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenő forgalomban esett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényszekciójának forgalma 40,9 milliárd forint volt a héten, ami több mint 16 milliárd forinttal marad alatta az előző heti 57,5 milliárd forintnak.

2015. május 17. vasárnap, 09:09

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 1,54 százalékkal csökkent és 22 393,01 ponton zárt pénteken.

Hétfőn alacsony - 6,6 milliárdos - forgalom mellett befektetői kivárás volt jellemző a görögországi események miatt. A nagy papírok közül csak a Richter gyengült a hét első kereskedési napján, a BUX minimálisan esett.

Kedden alacsony forgalom mellett, enyhe mínuszban zárt a BUX, \"oldalazott\" a tőzsde. A forgalom kissé emelkedett, 8,4 milliárd forintot tett ki.

Szerdán a nemzetközi piaccal ellentétesen mozgott a BUX, a pozitív nemzetközi eredmények ellenére szerda reggel fokozatosan estek a magyar részvények, délután is egyedül az OTP árfolyama nőtt, és egyúttal a legnagyobb forgalmat generálta. A részvénypiac forgalma ekkor érte el a heti csúcsot, 12,6 milliárd forintot.

Csütörtökön enyhén csökkent a BUX, a részvénypiac forgalma 6,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek.

Pénteken 6,9 milliárd forintos forgalomban enyhén emelkedett a BUX index, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 400 forinttal, 2,61 százalékkal, 14 950 forintra gyengült.

Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,17 százalékkal, 5960 forintra esett.

A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,72 százalékkal, 421 forintra nőtt.

A Richter-papírok árfolyama 175 forinttal, 3,84 százalékkal, 4380 forintra csökkent.

A BUMIX 1609,19 ponton zárt pénteken, ez 24,84 pontos, 1,52 százalékos csökkenés az egy héttel korábbi záráshoz képest.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet