BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon bizakodó a Tesla

A Tesla az elemzők várakozásainál kedvezőbb negyedéves számokat tett közzé. A cég még veszteséges, de az év második felében már pozitívba fordulhat a készpénztermelés. Nagyon bíznak elektromos tárolási rendszereikben.

2015. május 7. csütörtök, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyinál nagyobb, azonban az elemzők várakozásainál kevesebb veszteségről számolt be a Tesla Motors negyedéves gyorsjelentésében. A menedzsment megerősítette idei évre vonatkozó várakozásait, annak ellenére, hogy elég nagy nyomás nehezedik profitrésükre.

Elon Musk, a cég vezérigazgatója szerint cég által kínált, múlt héten bemutatott energia tároló rendszer hamarosan nagyobb üzlet lehet a cég számára, mint az autóeladások - írja a Reuters. Mint a befektetőknek írt levelében említi, szerinte a Tesla Energy termékeinek piaci mérete hatalmas, s sokkal egyszerűbb azokat globálisan értékesíteni, mint az autókat. Szerinte ezek a termékek a következő évben már jelentős nagyságú profitot termelhetnek.

A Tesla autógyártó üzletágának nehézségeit mindenesetre eközben jól mutatják a negyedéves jelentés adatai, a cég változatlanul felhasználja készpénztartalékait, s vannak jelei annak, hogy az autógyártás profitmarzsa nyomás alatt van. A cég készpénzállománya a tavaly év végi 1,9 milliárd dollárról 1,5 milliárd dollárra esett. Eközben a társaság mintegy 1,5 milliárd dollárnyi beruházást tervez idén, elsősorban a Model X gyártásához szükséges kapacitások kiépítése, valamint a Nevadában tervezett hatalmas akkumulátorgyár fejlesztése miatt.

Musk ugyanakkor optimista volt, szerinte a cég készpénzáramlása az év hátralévő részében pozitívba fordulhat. A cég pénzügyi igazgatója hozzátette, a cég jelenleg eszközfedezetű hitelkeretekről szóló megállapodásokra törekszik, bizonyítván, hogy a cég mérlege erős.

A Tesla az év első három hónapjában részvényenként 36 cent veszteséget ért el a tavalyi 14 cent nyereséget követően, az elemzők 50 centes profitot vártak. A cég árbevétele 939,9 millió dollárra nőtt a tavalyi első három hónap 620,5 millió dollárjához képest, a veszteség 154,2 millió dollár lett a tavalyi első három havi 49,8 milliós mínusz után.

Az autógyártó figyelmeztetett, hogy a kevésbé gazdag termékmix miatt a társaság átlagos eladásai árai csökkenhetnek a Model S esetében, amelynek indulóára jelenleg 76 200 dollár. Az első negyedévben 10 045 Model S-t értékesített a cég, ez 55 százalékos növekedést jelent egy év alatt. Előrejelzésük szerint a második negyedévben 10-11 ezer jármű eladásával számolnak.

A Tesla a jövőben valószínűleg nagyobb versennyel kell hogy szembesüljön, ahogy a hagyományos autógyártók egyre újabb elektromos autókkal jelennek meg a piacon, egyre növekvő hatótávolsággal - jegyzi meg a tudósítás. Ráadásul más, tőkeerős cégek is megjelenhetnek a piacon, mint például az Apple és a Google, akik már jelezték ilyen irányú szándékaikat. Musk ezzel kapcsolatban megjegyezte, ő személy szerint örülne, ha az Apple beszállna az autógyártásba.

A Tesla bejelentése szerint a Model X névre hallgató SUV-jét várhatóan a harmadik negyedév végén kezdi el szállítani, a korábbi terveknek megfelelően. Ez döntő fontosságú lenne ahhoz, hogy a cég elérje erre az évre kitűzött értékesítési célját, amely 55 ezer autó eladásáról szólt. A cég részvényei erősödéssel reagáltak a jelentésre.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet