BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az ellenvélemény: most jön csak az igazi bika

Amerikai részvényeket kell vásárolni most, mi teljes mértékben optimisták vagyunk - írta a Morgan Stanley vezető részvénystratégája. Szerintük nem igazak azok a vélemények, amelyek szerint az amerikai részvények túlértékeltek lennének.

2015. április 28. kedd, 10:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Annak ellenére, hogy egyre többen váltak az elmúlt időben óvatossá a csúcsokra emelkedő amerikai részvényárfolyamokkal kapcsolatban - legutóbb a UBS szakértői biztattak az amerikai kitettség csökkentésére - a Morgan Stanley kitart optimizmusa mellett. Adam Parker, a befektetési bank vezető részvénystratégája szerint most, akár a mostani árakon is megérheti még amerikai részvényeket vásárolni.

Elemzőcsapatának több helyen is publikált megállapításai szerint a befektetői konszenzus szerint meglehetősen nehéz negyedévek előtt áll az amerikai gazdaság, s a cégek profitok növekedése legjobb esetben sem érheti el a 10 százalékot. A befektetők számos kockázati tényezőtől tartanak. Ezek közül a legfontosabbak a geopolitikai helyzet, főleg Oroszország miatt, a görögök esetleges csődje és eurózónából való kilépése, az amerikai gazdaság lassulása, s az, hogy a Fed esetleg rossz ütemben kezdi meg a monetáris szigorítást. És persze ott van még az erősebb dollár okozta negatív hatások is.

A Morgan Stanley elemzői azonban azon a véleményen vannak, hogy idén az amerikai gazdaság a tavalyi pályát írhatja le. Így a második és a harmadik negyedévben gyorsulni fog, mivel az első negyedéves visszaesés egyszeri technikai tényezőknek volt betudható.

Ráadásul úgy vélik, az amerikai cégekre adott elemzői eredményvárakozások túlságosan alacsonyak, s ez ritkán fordul elő, különösen nem, amikor a gazdasági bővülés ciklusának a közepénél járunk. Szerintük az S&P 500-as index átlagos részvényenkénti eredménye idén 124 dollár lehet, szemben a piac által becsült 119 dollárral. S végül, de nem utolsósorban ők egyáltalán nem érzik azt, hogy a befektetők hangulata az amerikai részvénypiaccal kapcsolatban túlságosan, kirobbanóan optimista lenne, a hedge fundok kitettsége az amerikai részvények irányában nem haladja meg az ötéves átlagot, s a hangulat a világ többi tőzsdéjével kapcsolatban pozitívabb, mint az amerikaival.. Ez egy jó helyzet, ami megágyazhat az emelkedésnek.

A nehéz kérdést szerintük a piac P/E-alapú értékelése jelenti. Ez jelenleg átlagosan 17, ami magasabb a sokéves átlagnál, s elképzelhető, hogy ez lecsökken majd a konszenzusban szereplő 15 körüli értékre, de ugyanúgy benne van a pakliban, hogy eléri a 20-at is. Ők ez utóbbiban hisznek, tekintve, hogy a gazdasági bővülésének ciklusa még nem ért véget.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet