BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harminchárom forint a Richter osztaléka

A Richter Gedeon Nyrt. részvényesei óriási többséggel fogadták el az igazgatóság előterjesztését. Így a tavaly a korábbiakhoz képest gyenge évet zárt gyógyszergyár részvényenként 33 forintot fizet a tavalyi éve után.

2015. április 28. kedd, 16:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter 2014-ben az előző évinél 41 százalékkal kevesebb, 25 milliárdos adózott eredményt ért el a nemzetközi számviteli előírások (IAS) szerint.

Az osztalékfizetés alapjául szolgáló magyar mérleg szerinti eredmény 19 milliárd forint volt, ennek harmadát, 6 milliárdot fizet ki a társaság a részvényeseinek. (Ebből az államra valamivel több, mint másfél milliárd jut.)

Az osztalékot június 15-én fizetik, utoljára június 4-én forog a tőzsdén szelvénnyel a részvény.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet