A részvénypiac forgalma 9,0 milliárd forint volt, a vezető részvények ára emelkedett az előző napi záráshoz képest.
Az OTP húzta a BUX-ot, utána pedig a Richter, amely felminősítése miatt szintén kedvelt volt a befektetők között.
A Mol 60 forinttal, 0,43 százalékkal 13 980 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 132 forinttal, 2,46 százalékkal 5502 forintra nőtt, forgalmuk 5,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,24 százalékkal 424 forintra emelkedett, forgalma 355,0 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 1,96 százalékkal 4160 forintra növekedett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 1578,07 ponton zárt pénteken, ez 21,43 pontos, 1,38 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
