BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter 33 forintos osztalékot fizetne

A Richter Gedeon Nyrt. igazgatósága a múlt évi eredményből a névértékre vetítve a törzsrészvényekre 33 százalék (részvényenként 33 forint) osztalék kifizetésének elfogadását javasolja az április 28-ra összehívott évi rendes közgyűlésének, közölte a társaság a BÉT honlapján.

2015. április 2. csütörtök, 08:17

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter 19,108 milliárd forint adózott eredményt ért el a múlt évben, kevesebb mint felét az előző évi 46,686 milliárd forintnak. Az igazgatóság javaslata szerint az osztalék kifizetése után az adózott eredmény fennmaradó részét az eredménytartalékba helyezik.

A társaság mérlege szerint az eredménytartalékban 519,707 milliárd forint volt a múlt év végén.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet