BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot lökött a Fed a Wall Streeten

Nagyot lökött a Fed a Wall Street-i indexeken: a gyenge kezdést erőteljes emelkedés követte.

2015. március 18. szerda, 22:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fed decemberi prognózisához képest visszafogta valamelyest az amerikai gazdasági növekedési kilátásokat, valamint a piacok által várt módon törölte monetáris politikai szándéknyilatkozatából azt a kitételt, hogy \"türelmes\" álláspontot fog gyakorolni a monetáris politika \"normalizálásához\" (kamatemeléshez) szükséges makrogazdasági feltételek teljesülésében.

Az elhangzottakból a piacok azt a következtetést vonták le, hogy a júniusra várt kamatemelés feltételezhető eltolódása mellett a Fed a kamatemelések mértékében is a korábban vártnál kevésbé agresszív magatartást fog követni.

A döntést követően kilőttek a Wall Street-i indexek. A Dow 227 pontos emelkedéssel 1,3 százalékos pluszban zárt, míg az S&P-500 indexe 1,2, a Nasdaq 0,9 százalékot erősödött a nap végére.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet