BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimizmus Ázsiában

A dél-koreai Kospi kivételével pénteken erősödtek a fontosabb ázsiai indexek. Tokióban, Hongkongban, Sanghajban, Sydneyben többnyire nőttek a részvényárfolyamok és csak Szöulban volt gyengülés.

2015. február 27. péntek, 08:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tokióban a Nikkei-225 index 0,06 százalékkal, 12,15 ponttal nőtt, 18 797 pontra erősödött. A befektetők derűlátók voltak a jó makrogazdasági adatok miatt, de a magas részvényárfolyamok miatt a kereskedési nap második felében többen is eladásokba kezdtek, ezért csak kicsit tudott növekedni a Nikkei.

Szöulban a dél-koreai Kospi index 0,37 százalékos, 7,28 pontos gyengülés után 1985 ponton fejezte be a napot. Nagy volt a kereskedési volumen, 407,5 millió részvény cserélt gazdát. Az elmúlt napok erősödése után csökkent a Kospi, mert a kereskedők többsége kihasználva a magas árfolyamokat, részvényeladásokkal realizálta a hét első felében elért hasznát.

Sydneyben az S&P/ASX-200 index 0,34 százalékkal, 20,31 pontra csökkent, 5928 ponton végzett. A kereskedés első szakaszában csökkent az ausztrál index, de a bankok és a telekommunikációs cégek részvényárfolyama később növekedni kezdett, így erősödéssel zárta a napot az ausztrál tőzsde.

A tokiói záráskor még nyitva tartó hongkongi tőzsdén 0,19 százalékos, a sanghaji tőzsdén 0,48 százalékos erősödés volt. Pénteken a számítástechnikai, a pénzügyi és a feldolgozóipari vállalatok részvényárfolyamai nőttek a legjobban. Fokozta a kínai kereskedők részvényvásárlási kedvét, hogy egyre többen számítanak arra, hogy a kínai központi bank hamarosan csökkenti a bankok kötelező tartalékrátáját, növelve ezzel a pénzügyi likviditást.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet