Fél egykor 1,2 százalékos pluszban állt a BUX, köszönhetően főképp annak, hogy a blue chipek mindegyike erősödni tudott. A Richter 0,7, Magyar Telekom 0,8, az OTP 1, míg a Mol 2 százalék feletti pluszban állt ekkor. Ez utóbbi eredményét a hajnalban kiadott negyedéves jelentése dobhatta meg.
A forgalmat nézve sima OTP vezetést regisztrálhattunk, a bankpapírokkal ugyanis már 2 milliárd forint feletti értékben kereskedtek. Utána a Mol következik 1,6 milliárddal, míg Richter a harmadik 608 millióval.
A nap fő eseménye, hogy \"több évtizedes, százmilliárdot elérő problémára bukkant\" az MNB a Buda-Cash tevékenységével kapcsolatban. Erről itt olvashat bővebben.
