BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot döntött a Nikkei

Emelkedéssel zártak a vezető ázsiai börzék pénteken. Hongkongban, Sanghajban és Szöulban nem nyitottak ki a piacok, mert a holdújév miatt szünnap volt.

2015. február 20. péntek, 08:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tokióban a Nikkei225 index 0,37 százalék emelkedéssel 18 332,30 ponton fejezte be a napot. Ezzel 15 éve a legmagasabb szinten zárt a csütörtökön ismertetett kedvező amerikai munkanélküliségi adat, illetve annak a hatására, hogy gyengült a jen a dollárhoz képest, ami erősítette az exportra termelő cégek árfolyamát. A befektetők ezzel egy időben ugyanakkor nyereséget realizáltak az utóbbi napokban dráguló banki részvények esetében.

A Nikkei225 index pénteken a harmadik egymást követő napon zárt emelkedéssel, a héten 2,3 százalékkal erősödött.

A tőzsde részvényeinek szélesebb körét felölelő Topix index 0,4 százalékkal, 1500,33 pontra erősödött, 2007 decembere óta legmagasabb szinten zárt.

A már szintén bezárt tőzsdék közül az ausztrál 0,38 százalékkal gyengült, a tajvani 0,35 százalékkal erősödött.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet