A \"magyar valuta\" sérülékenysége két problémát okoz makrogazdasági szinten: az egyik a devizahitelek okozta probléma, amely számos családnak okoz napi szinten gondot, ez pedig a gazdaság egészére is hatással van - vélte Orbán Viktor.
Az államadósság a másik, hiszen hiába csökkenő a tendencia, az még mindig magas. A forintban fennálló államadósság a devizában fennállóhoz képest sokkal kedvezőbb mint volt, így a jövőben egy rubeléhez hasonló összeomlás sokkal kevésbé fogja érinteni az országot - bizakodott a kormányfő.
Az MNB-nek nincs árfolyampolitikája - jelentette ki Matolcsy György, aki szerint Magyarország sikeresen enyhítette és közel jár ahhoz meg megszüntesse a sérülékenységét a devizahitelek okozta problémákkal szemben. Nincs árfolyamcél, nincs kényszer a beavatkozásra - kommentálta a jegybank vezére, a gyengülő forintárfolyamot.
