BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyszerűen nincs okunk a rettegésre

A Morgan Stanley elemzői szerint nem lesz nagyobb visszaesés a részvénypiacon. Ennek oka, hogy nincs igazán hihető forgatókönyv egy medvepiachoz kialakulásához.

2014. augusztus 12. kedd, 15:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Morgan Stanley friss elemzése szerint nincs ok arra, hogy bárki is jelentős visszaesést várjon a részvénypiacon a közeljövőben. Jelenleg ugyanis nincs hihető magyarázat arra, miért is alakulna ki medvepiac. Adam Parker, a befektetési bank elemzője szerint a részvénypiaci csúcsokat általában elbizakodottság és túlzott mértékű adósság felhalmozása szokta jellemezni, s most úgy véli egyik sincs jelen a piacon. Ráadásul mint írja, a vállalatok költségei sem emelkednek oly mértékben - legyenek azok beruházási, fejlesztési költségek, vagy akár bérköltségek - hogy az komoly fenyegetést jelentsen a vállalatok profitabilitására - tudósít a Marketwatch.

Ahhoz hogy aggódjunk, azt kéne látnunk, hogy a vállalatok készletei kezdenek elöregedni, s a könyv szerinti érték aránya emelkedjen az árbevételhez képest. Figyelmeztető jel lehetne, ha a következő negyedévben a cégeknél nagyobb mértékű készletfelhalmozódást lenne tapasztalható.

Eközben a legnagyobb amerikai vállalatok továbbra is fegyelmezetten viselkednek a munkaerő költségekkel és az új alkalmazottak felvételével kapcsolatban. Azt látni, hogy a vállalatok központjainak személyi költségei jóval kisebb mértékben emelkednek, mint a cégek árbevétele.

A vállalatok eladósodottsága még nem öltött olyan mértéket, hogy aggódni kellene miatta. Az alacsony kamatkörnyezet és a cégek javuló fizetőképessége együttesen azt eredményezi, hogy erről az oldalról sem fenyeget veszély - írják a bank elemzői.

Emiatt a Morgan Stanley elemzői fenntartják optimista hozzáállásukat a részvénypiaccal kapcsolatban az elmúlt hetek visszaesése ellenére. A részvénypiaci árazások még emelkedhetnek, mivel a gazdaság is növekszik, az alacsony infláció miatt a reálhozamok magasabbak lettek és a Fed továbbra is alkalmazkodó monetáris politikát folytat.

Az alap forgatókönyvük szerint - amelynek 60 százalékos esélyt adnak - az S&P 500-as index a jelenlegi szintekről több mint 5 százalékkal erősödhet 2015 közepére, egészen 2050 pontig. A pesszimista forgatókönyv szerint, melynek esélye 20 százalék, a vállalati nyereségek nem lesznek képesek már növekedni 2015-ben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet