BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erstét nem lehet elüldözni Magyarországról

Az elmúlt három évben az Erste több pénzt bukott Magyarországon, mint amennyit előtte keresett - ismerte el Andreas Treichl, az Erste Bank AG vezérigazgatója. Mégsem tervezik a kivonulást.

2014. július 31. csütörtök, 12:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt három évben több pénzt költöttünk, pontosabban több pénzt veszítettünk Magyarországon, mint amennyit korábban kerestünk - ismerte el Andreas Treichl, az Erste Bank AG vezérigazgatója a bank féléves eredményeit ismertető sajtótájékoztatóján. Pontos összeget azonban nem említett.

Arra a kérdésre, minek kell még Magyarországon történnie ahhoz, hogy az Erste az ország elhagyása mellett döntsön, Treichl kifejtette: a bank hosszútávú stratégáit követ, amelynek hosszú története van. 1826-ban alapítottuk az első takarékpénztárat az országban, ez is mutatja, hogy az országnak hosszú történelme és hagyományai vannak. Magyarország egy olyan ország, amely hozzánk tartozik és ott fogunk maradni - mondta.

Kifejtette, az elmúlt években számos költségcsökkentési intézkedést hajtott végre a bank Magyarországon. Ennek eredményeként olyan pozícióba kerültek, hogy jelentősen profitálhatnak abból, ha az ország gazdasága ismét növekedési pályára kerülne, s ha a külföldi befektetők érdeklődését ismét sikerülne felkelteni az ország iránt.

Amint arról korábban beszámoltunk, a bank ma reggeli, eslő féléves gyorsjelentésében 927 millió eurós veszteségről adott számot.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet