BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban az orosz tőzsde a szankciók miatt

Egy százalékot meghaladó mínuszban álltak az irányadó moszkvai értéktőzsdék mutatói pénteken délelőtt arra a hírre, hogy az Európai Unió kormányainak képviselői pénteken folytatják az Oroszország elleni újabb szankciók bevezetéséről csütörtökön elkezdődött megbeszélést.

2014. július 25. péntek, 10:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A moszkvai tőzsdék a közép-európai idő szerint 8 órakor kezdődött kereskedést fél százalék körüli mínuszban indították. Csaknem két órával később a dollárban jegyzett részvények kereskedését tükröző RTS-index 1,10 százalék, a likvidebb rubelkereskedésű MICEX-tőzsdemutató 1,02 százalék gyengülést jelzett.

Az eddigieknél szigorúbb szankciókat várhatóan az EU állam- és kormányfőinek jövő heti csúcsán hagyják jóvá.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet