BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódnak a Mol-INA tárgyalások

Megkezdődött a horvát kormány és a Mol képviselői között pénteken az ötödik tárgyalási forduló, amelyen a Mol az INA vállalatirányításáról szóló elképzelésekről is véleményt vár a horvát kormánytól.

2014. július 25. péntek, 12:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol reméli, hogy Ivan Vrodljak, a horvát kormány gazdasági minisztere elmondja, mi a horvát kormány álláspontja az INA Felügyelő Bizottságának az INA vállalatirányításáról szóló javaslatával kapcsolatban - nyilatkozta Dominic Köfner, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója a tárgyalások előtt pénteken, Zágrábban.

A magyar olajvállalat emellett más fontos ügyekben is választ vár a horvát féltől.

\"Szeretnénk azt is hallani a minisztertől, hogy a horvát kormánynak valóban előfeltétele-e az, hogy a Mol nem konszolidáltnak tüntesse fel az INA-t pénzügyi jelentéseiben\" - mondta a kommunikációs igazgató.

A Mol a tárgyaláson ki szeretné használni az alkalmat arra is, hogy végre részletesen tárgyaljanak a felek \"üzleti ügyekről\".

Ivan Vrodljak korábbi ígéretei alapján a magyar olajvállalatot érdekli az is, hogy a horvát miniszternek pontosan milyen javaslatai vannak a horvátországi szabályozási környezet változásával, illetve javításával kapcsolatban - mondta Dominic Köfner.

A magyar olajvállalatnak 49,07 százalékos, míg a horvát államnak 44,84 százalékos részesedése van az INA-ban, az irányítási jog a Molé. A felek közötti tárgyalások tavaly szeptemberben kezdődtek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet