BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a Vodafone bevétele

Esett a brit Vodafone globális árbevétele üzleti éve első negyedében, az áprilistól június végéig tartó időszakban a cég pénteki bejelentése szerint.

2014. július 25. péntek, 11:20

Fotó: Napi Gazdaság / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szolgáltatásból származó árbevétel - amelybe nem számítják bele a mobilkészülékek értékesítéséből származó bevételt és az árfolyamingadozást - 4,2 százalékkal csökkent a június végéig tartó három hónapban éves szinten, az előző negyedévben mért 3,8 százalékos csökkenés után. Ez megfelel a piaci várakozásnak.

A visszaesés oka a spanyol és dél-afrikai piacon elért gyenge teljesítmény, ahol az éles versenyhelyzet illetve a szabályzói környezet megváltozása miatt csökkent a társaság bevétele. A visszaesés üteme azonban lassult Németországban, Olaszországban és Nagy-Britanniában az előző negyedévhez képest.

\"A cég teljesítménye negyedévről negyedévre stabilizálódik több európai piacon, ahol a 4G szolgáltatások iránt egyértelműen nő a kereslet\" - mondta a Vodafone vezérigazgatója, Vittorio Colao.

A Vodafone árfolyama mintegy 2,7 százalékkal nőtt pénteken tőzsdenyitás után egy órával.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet