BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly elbocsátás a Magyar Telekomnál

A nyolcezer dolgozóból 1700-tól válhatnak meg, 15 milliárd forint a megtakarítás.

2014. július 24. csütörtök, 10:15

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom a BÉT honlapján közölte, hogy megállapodott a társaságnál működő érdekképviseletekkel az anyavállalatot érintő 2015-2016 évi létszámleépítésről, valamint a bérfejlesztés mértékéről.

A cég maximum 1700 munkavállaló elbocsátásról állapodott meg az érdekképviseletekkel, melynek körülbelül 40 százaléka 2014. október 1. és 2015. március 1. között távozik, a fennmaradó 60 százalék pedig várhatóan 2016. január 1-jétől. A 2 éves programra vonatkozó végkielégítéssel kapcsolatos költségek teljes összege megközelítőleg 12 milliárd forintot tesz ki, melyből 4 milliárd forint 2014 szeptemberében kerül könyvelésre - fogalmaz a közlemény. A cégnél jelenleg a Céginfo.hu adatai szerint több mint nyolcezren dolgoznak.

Az érdekképviseletekkel kötött megegyezés szerint az anyavállalat azon alacsonyabb kereseti kategóriákba tartozó munkatársai, akik 2016. január 1-jén állományban lesznek, 2015. július 1-i visszamenőleges hatállyal 4 százalékos bérfejlesztésben részesülnek, annak érdekében, hogy a bérek versenyképességét megőrizzék.

A fenti intézkedések nettó 15 milliárd forint költségmegtakarítást eredményeznek a 2 év során a személyi jellegű költségekben, mely a programhoz kapcsolódó elbocsátási költségek tekintetében átlagosan 9 hónap megtérülési időt jelent - áll a Telekom közleményében.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet