BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom minden területét érinti a leépítés

A Magyar Telekomnál csütörtökön bejelentett létszámleépítés a vállalat minden területét érinti különböző mértékben - mondta el Rózsa Iván, a társaság kommunikációs igazgatója.

2014. július 24. csütörtök, 14:03

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarországi anyavállalatnál jelenleg mintegy 8 ezren dolgoznak, ebből tervez 1700-at elbocsátani a cég, azaz a teljes létszám több mint 21 százalékát. A Magyar Telekom leányvállalatai, így például a T-Systems és az Origo Zrt. nem érintettek a leépítésben - erősítette meg a szóvivő.

Az egyes területekre vonatkozóan nem közölt részleteket, annyit mondott, hogy a leépítés nem fűnyíróelvű, alapvetően minden vezérigazgató-helyettesi területet érint, de teljesen különböző mértékben.

Hozzátette: az új szervezet kialakítása azt célozza, hogy a Telekom egy sokkal hatékonyabban működő, online vállalattá váljon, és emellett tovább növelje az ügyfélközpontúságot és az ügyfélélményt.

Az elbocsátott dolgozók újra elhelyezkedését saját programmal segíti a Magyar Telekom, így például állásbörzét is szerveznek majd, amelyre meghívnak nagyvállalatokat.

Rózsa Iván elmondta azt is, hogy az érdekképviseletekkel történt megállapodás értelmében 2015 végéig nem tervez további leépítést a magyarországi vállalat.

Hozzátette, hogy a Deutsche Telekomnál - a Magyar Telekom anyavállalatánál - nemrég indult, a megtakarítási lehetőségek felmérést szolgáló kezdeményezés nem érinti a Magyar Telekomot, az kizárólag a német vállalatra, valamint a T-Systems nemzetközi vállalatra vonatkozik.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet