Az OTP a portugál pénzintézet felvásárlásával négy helyet lépne előre a helyi piacon, részesedése 0,7 százalékkal, 2 százalékra emelkedne - írja a napigazdasag.hu. A Millenium bankot tavaly hirdették meg eladásra a tulajdonosai, feladva a 7 éve tartó küzdelmet, amely során több százmillió eurót fektettek be azzal a céllal, hogy Lengyelországhoz hasonlóan egy hídfőállás építsenek ki Romániában is.
A magyar bank már évek óta tervezi, hogy egy kis méretű pénzintézet felvásárlásával növeli súlyát a román piacon, több eladósorban lévő bank neve is felmerült potenciális célpontként, a Millenium azonban sosem került szóba még pletyka szinten sem.
A két bank nagyjából egy súlycsoportban van a piacon, piaci részesedésük alapján március végén a Millenium a 21-ik, az OTP pedig a 17-ik helyen állt.
