BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankot vesz Romániában az OTP?

A portugál Millenium bankot készül megvenni Romániában az OTP bank- állítja a bukaresti Ziarul Financiar piaci információkra hivatkozva. A tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, az adásvételi dokumentáció kész és pár napon belül lezárulhat a tranzakció.

2014. július 11. péntek, 09:31

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP a portugál pénzintézet felvásárlásával négy helyet lépne előre a helyi piacon, részesedése 0,7 százalékkal, 2 százalékra emelkedne - írja a napigazdasag.hu. A Millenium bankot tavaly hirdették meg eladásra a tulajdonosai, feladva a 7 éve tartó küzdelmet, amely során több százmillió eurót fektettek be azzal a céllal, hogy Lengyelországhoz hasonlóan egy hídfőállás építsenek ki Romániában is.

A magyar bank már évek óta tervezi, hogy egy kis méretű pénzintézet felvásárlásával növeli súlyát a román piacon, több eladósorban lévő bank neve is felmerült potenciális célpontként, a Millenium azonban sosem került szóba még pletyka szinten sem.

A két bank nagyjából egy súlycsoportban van a piacon, piaci részesedésük alapján március végén a Millenium a 21-ik, az OTP pedig a 17-ik helyen állt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet