BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mélyrepülésben Budapest - ütik az OTP-t

A bankpapírok húzzák le a Budapesti Értéktőzsdét.

2014. július 7. hétfő, 09:56

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 50 perccel a nyitás után 0,6 százalékos mínuszban állt a BUX, az esésből a Magyar Telekom 0,3, míg az OTP 1,9 százalékkal vette ki a részét. Ez utóbbi részvényei azért estek ekkorát, mert az OTP Bank pénteken kiadott közleménye szerint a cég 27 milliárd forintos veszteséget szenved el az árfolyamrés kompenzálása miatt - ez pedig nagyobb, mint az eredetileg várt.

Eközben a Mol 0,2 százalékos pluszban állt, a Richter pedig 0,1 százalékot erősödött.

A forgalmat tekintve az OTP vezet 1 milliárddal, a második Mol részvényei mindössze 12 millió értékben forogtak, míg a képzeletbeli dobogóra a Richter fért fel 8 millió forinttal.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet