Déután 4 óra után meglódult a forint az euróval szemben és a nap közben látottnál kissé nagyobb léptékű gyengülés indult. Délután fél 6 körül 311,90 forint körül járt az euró jegyzése. Bár kedd délután az Európai Bizottság egy friss felülvizsgálati jelentést adott ki Magyarországról, amelyben belengedte, hogy a magyar gazdaság helyzete ugyan javul, de érdemi változások nélkül 2015 tavaszán visszakerülhetünk a túlzottdeficit-eljárás alá, a beindult gyengülés inkább a múlt heti trend folytatásának tudható be.
Azzal, hogy az euró/dollár árfolyam a 310-es sávból kikerült, fókuszba került a magyar deviza - vélekedett Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője, aki azt is hozzátette, hogy a gyengülés - úgy tűnik - magyar specifikus híreknek köszönhető. Az euró egyébkét kedden 309,18 és 312,32 forintos sávban mozgott.
A dollárral szemben szintén megugrott a magyar deviza árfolyama, negyed 6 körül 227,94 forinton jegyezték a zöldhasút. A svájci frankkal szemben pedig 0,9 százalékos gyengülés után 257,06 forintnál járt a jegyzés.
A dollár erősödött az euróval szemben, a devizapár 1,3680-nál járt a reggeli 1,3679 dolláros euróárfolyam után.
Az euróval szemben a régiós devizák közül a cseh korona és a román lej a hétfői késő délutáni szintje közelében - 27,43 korona és 4,39 lej - stagnált, a lengyel zloty 0,1 százalékos gyengülés után 4,16 zlotys szintnél járt.
