BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdos osztalékot fizetne a tőzsde

Május 27-re hívta össze a Budapesti értéktőzsde Zrt. éves közgyűlését a tőzsde igazgatósága, a részvényesek elé a testület részvényenként 104 forintos osztalékfizetési javaslatot terjeszt.

2014. május 13. kedd, 17:57

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly a tőzsde átlagos napi részvényforgalma 9,5 milliárd forintra csökkent a 2012-es 9,9 és a válság előtti, 2007-es 35,5 milliárd forintról. A BÉT árbevétele is csökkent valamelyest, tavaly 2 milliárd 352 millió forintra rúgott, amelyből 878 milliós EBITDA és 565 milliós adózott eredmény képződött.

2005-2008 között a tőzsde éves eredménye rendre meghaladta a 2 milliárd forintot, azóta viszont a Keler Zrt. - amelyben a tőzsde 46,7 százalékos részesedéssel bír- a fő tulajdonos MNB-nek köszönhetően egyetlen filér osztalékot sem fizetett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet