Adózás után 5,7 milliárd forintos számviteli veszteséggel zárhatta az első negyedévet az OTP Bankcsoport - derül ki a bank által 11 elemző megkérdezésével készített konszenzusból. A számviteli veszteséget az elemzők szerint az okozhatja, hogy a magyarországi csoporttagok által fizetendő teljes idei bankadó könyvelésére már az első negyedévben sor került.
A várakozások szerint a bankadó mintegy 29,4 milliárd forinttal csökkenti az első negyedévben a bank profitját, ezen felül mintegy 5,1 milliárd forintnyi goodwill értékcsökkenésre számítanak a bank részéről.
A korrekciós tételek nélküli adózás utáni eredmény 28,8 milliárd forintra csökkenhetett a tavalyi 40 milliárd forintról, a negyedik negyedévben ennek összege 10,6 milliárd forint volt. A bank pénteken teszi közzé gyorsjelentését.
