BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges lesz az OTP?

Az elemzők várakozásai szerint negatív számviteli eredményt érhetett el az OTP Bankcsoport az első negyedévben.

2014. május 12. hétfő, 12:14

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Adózás után 5,7 milliárd forintos számviteli veszteséggel zárhatta az első negyedévet az OTP Bankcsoport - derül ki a bank által 11 elemző megkérdezésével készített konszenzusból. A számviteli veszteséget az elemzők szerint az okozhatja, hogy a magyarországi csoporttagok által fizetendő teljes idei bankadó könyvelésére már az első negyedévben sor került.

A várakozások szerint a bankadó mintegy 29,4 milliárd forinttal csökkenti az első negyedévben a bank profitját, ezen felül mintegy 5,1 milliárd forintnyi goodwill értékcsökkenésre számítanak a bank részéről.

A korrekciós tételek nélküli adózás utáni eredmény 28,8 milliárd forintra csökkenhetett a tavalyi 40 milliárd forintról, a negyedik negyedévben ennek összege 10,6 milliárd forint volt. A bank pénteken teszi közzé gyorsjelentését.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet