BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tárgyalási javaslatot tettek a horvátok a Molnak

Ismét tárgyalóasztalhoz ülne a horvát kormány a Mollal - közölte a horvát gazdasági miniszter,.

2014. április 14. hétfő, 14:57

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb tárgyalási fordulót kezdeményez a Mollal a horvát kormány - jelentette be Ivan Vrdoljak gazdasági miniszter hétfőn a HTV horvát közszolgálati csatornának az ország gazdasági helyzetéről adott interjúban. Ivan Vrdoljak kérdésre elmondta, hogy Horvátország a jövő héten levélben új tárgyalási fordulót kezdeményez a Mol Nyrt.-nél az INA irányításáról kialakult vita rendezésére. Véleménye szerint a tárgyalásokra heteken belül sor is kerülhet.

A miniszter egyúttal valótlan információk terjesztésével és a közvélemény félretájékoztatásával vádolta meg a Molt.

Arra a riporteri kérdésre, hogy a tárgyalóküldöttséget ismét ő maga vezeti-e, a miniszter kifejtette: a horvát kormány egységes álláspontot képvisel az ügyben és ragaszkodik hozzá, hogy egy új, a horvát törvényeknek megfelelő vállalatirányítási modellben állapodjanak meg a Mollal.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet