Az osztrák felügyelet (FMA) 13,77 százalékos tőkemegfelelési mutatót írt elő a Raiffeisen Zentralbank számára, amit az év közepéig kell elérnie. A Raiffeisen Zentralbank viszont úgy véli, az előírás túl szigorú, ezért bírósági fellebbezést nyújtott be ellene.
<banner>Az FMA nem kommentálta az esetet, a Raiffeisen szóvivője viszont megerősítette, hogy folyik egy kockázatértékelés a banknál, pontos adatokat azonban nem közölt. A szóvivő szerint a Bázel 2,5 szabályok szerint 14,2 százalékos tőkemegfelelési mutatóval rendelkeztek 2013 végén (igaz, ez nem ugyanaz, mint az év elején életbe lépett Bázel III. szerinti tőkemegfelelés).</banner>
<banner>Nem ez az egyetlen ügy, amelyben nézeteltérése támadt a Raiffeisennek a hatóságokkal. Az FMA ugyanis még mindig nem adott engedélyt leánybankjának, a Raiffeisen Bank Internationalnek arra, hogy visszafizesse a 2,5 milliárd eurós mentőcsomag keretében az államtól kapott 1,75 milliárd eurós összeget. A Reuters megjegyzi: naponta mintegy 600 ezer eurójába kerül a banknak ennek kamatterhe. </banner>
A Raiffeisen és a felügyelet kapcsolatára rányomja a bélyegét az is, hogy eltérő kockázatokat látnak Ukrajnában, amelynek bankszektorában az osztrák hitelintézet a legnagyobb külföldi szereplő.
