BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Raiffeisen: 31 milliárdos veszteség, de maradnak

Továbbra is a magyar bankszektor egyik meghatározó, univerzális szereplője marad a Raiffeisen Bank, amelynek vesztesége jelentősen, 34 százalékkal 31,2 milliárd forintra csökkent 2013-ban - jelentette ki Heinz Wiedner, a bank vezérigazgatója pénteken, Budapesten sajtótájékoztatóján.

2014. március 28. péntek, 12:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiemelte: a magyarországi Raiffeisen eladása lekerült a napirendről, a pénzintézet jövőbeni stratégiája az elsődleges ügyfélkapcsolatokra, valamint a versenyképes, magas szolgáltatási szint nyújtására koncentrál.

A bank működési költségei 53 milliárd forintot tettek ki 2013-ban. Céltartalék-képzésre pedig közel 42 milliárd forintot fordítottak. A nem teljesítő hitelek aránya 30 százalék alatti szinten stabilizálódott, és egyre kevesebb kölcsönszerződés kerül ebbe a kategóriába - tette hozzá.

Tavaly a mérlegfőösszeg 1847 milliárd forintot ért el, ami 12 százalékos csökkenés az előző évhez képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet