A magyar deviza az euróárfolyama csütörtökön 311,27 és 313,57 közötti sávban mozgott. Délután öt órakor az eurót 312,81 forinton jegyezték. A dollárral szemben 224,52 forintnál járt a jegyzés, ami 0,4 százalékkal erősebb szintet jelent a szerda késő délutáni árfolyamhoz képest. A svájci frankért 257,43 forintot adtak a bankközi devizapiacon.
A forint a kora délutáni órákig erősödött a főbb devizákkal szemben, amelyet az MNB-alelnök nyilatkozatának tulajdonítottak. Befektetők úgy vélik ugyanis, hogy nő az esélye annak, hogy változik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatpolitikája. A jegybank egyik alelnöke egy interjúban közölte, hogy az ukrajnai válság miatt a globális pénzpiacokon megváltozott helyzetet a monetáris tanácsnak figyelembe kell vennie. A stabilan alacsony magyarországi infláció engedne mozgásteret a további kamatcsökkentésre, de az ukrajnai válság nehezíti a helyzetet - fogalmazott Balog Ádám.
A kora délutáni órákban az addigi erősödés gyengülésbe váltott, ami mögött vélhetően a kínai növekedés miatti aggodalmak állnak, illetve megjelent két amerikai makroadat, az egyik a munkaerő-piaci helyzet javulását, a másik a kiskereskedelmi forgalmi adat volt, ami az elemzői várakozásokat felülmúló mértékben, 0,3 százalékkal emelkedett. Ennek ellenére mind az amerikai, mind az európai részvénypiacok délnek vették az irányt, ami a devizapiaci árfolyamokon is látszott.
Az euró/dollár kurzusa szintén feljebb került, délután öt óra körül 1,3933 dollárnál járt az euró jegyzése.
A régiós devizák közül csak a lengyel zloty gyengült az euróval szemben, egy euró 4,2323 zlotyt ért, míg az európai közös pénzt 27,32 koronán és 4,5085 lejen jegyezték. utóbbi két deviza esetében ez enyhe erősödést jelent.
