BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát vesztegetési ügy - Hernádi fellebbezhet

Módosult a vonatkozó horvát joganyag, ezért \"új döntést\" fognak hozni a Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója elleni letartóztatásról, amely ellen a magyar vállalatvezető fellebbezést nyújthat be - idézte a horvát korrupció- és szervezett bűnözés elleni ügyészség (USKOK) közlését kedd reggel a Hina horvát hírügynökség.

2014. március 4. kedd, 11:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Zágráb megyei bíróság szeptember végén rendelte el Hernádi Zsolt letartóztatását. A Mol nyrt. elnök-vezérigazgatóját azzal vádolják, hogy tízmillió euró vesztegetési pénzt fizetett Ivo Sanader volt horvát kormányfőnek azért, hogy a Mol meghatározó befolyást szerezzen az INA horvát olajtársaság irányításában. A magyar cég visszautasította a vádakat.

A bíróság nem foglalkozott a letartóztatást elrendelő végzés ellen benyújtott magyar fellebbezéssel. Az indoklás szerint ezt a horvát jogszabályok szerint csak azután teheti meg, hogy megtörtént a vádlott kiadatása Horvátországnak. Hernádi ügyvédei ezt kifogásolva beadványt nyújtottak be a horvát alkotmánybíróságnak.

Az USKOK honlapján hétfő este megjelent közlés szerint módosították a vonatkozó jogszabályokat, ezért új döntést kell hozni Hernádi letartóztatásáról, és a terhelt nyolc napon belül fellebbezést nyújthat be e döntés ellen.

A hivatal nem tért ki rá, hogy van-e összefüggés a horvát jogszabály-módosítás és aközött, hogy Hernádi Zsolt lekerült az Interpol körözési listájáról, ahová néhány nappal azután került föl, hogy a Zágráb megyei bíróság elrendelte a letartóztatását.

Az Interpolnál hétfőn azt közölték az MTI-vel, hogy Hernádi ügye jelenleg felülvizsgálat alatt van, amelyet a nemzetközi rendőri szervezet működését ellenőrző független bizottság (CCF) végez.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet