BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnyán elbántak az OTP-vel

A BUX értéke több mint 2,3 százalékot esett csütörtökön az ukrajnai fejlemények hatására, amihez közel 13 milliárd forintos forgalom párosult. A régió több részvényindexe is gyengén teljesített, így nem magyar-specifikus esésről volt szó.

2014. február 27. csütörtök, 17:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az irányadó nyugat-európai részvényindexek a DAX vezetésével esnek, a befektetőket az Ukrajnával kapcsolatos hírek bizonytalaníthatták el, valamint az, hogy Amerikában a vártnál gyengébb adatok láttak napvilágot. A magyar tőzsdén is erőteljes eladások voltak tapasztalhatóak, ugyanakkor fontos megemlíteni, hogy nem magyar-specifikus az esés, az orosz, az osztrák, a cseh és a lengyel piacon is hasonló folyamatok voltak tapasztalhatóak.

A kereskedés utolsó szakaszában tovább ütötték az OTP-t, az árfolyama közel 4,5 százalékot zuhant, ezzel a napi mélypontja közelében zárt. Utoljára 2012 novemberében járt ilyen alacsonyan a bankpapír árfolyama. Az esés hátterében az állhatott, hogy az ukrán jegybank inkább elengedte a korábban még sávban tartott hrivnyát, ami miatt az a világ legnagyobb bukását produkálta idén. Bár a lebegő árfolyamrendszerre való átállás nem irracionális lépés, de az, hogy ezt a piac kényszerítette ki, már nem túl szerencsés. A gyengülő hrivnya természetesen csökkenti a külföldi bankok (így az OTP) eredményét és még nagyobb késedelmeket (és potenciális veszteségeket) okozhat a devizahitelek esetében.

A Magyar Telekom árfolyama 0,9 százalékot esett azt követően, hogy nagyjából az elemzők várakozásainak megfelelő negyedéves, és a menedzsment terveinek megfelelő egész éves számokat tett közzé.

A Mol árfolyama 2,6 százalékot esett, így 2009 óta nem látott szinten zárt.

A Richter árfolyama 0,1 százalékot esett a tegnapi záróértékéhez képest.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet