Folytatódik a jó hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, hiszen amíg pénteken 1,23 százalékos emelkedéssel zárta a napot az index, hétfőn is jól indul: mintegy 20 perccel a kereskedés megnyitása után 0,2 százalékos plusznak örülhettek a kereskedők. A piac egyébként nem számít nagy kilengésekre, köszönhetően annak, hogy hétfőn zárva tartanak az amerikai piacok.
Az erősödésből az OTP 0,4, a Magyar Telekom 0,6 százalékkal vette ki a részét, míg a Richter 0,05, a Mol pedig 0,4 százalékot bukott eddig.
A forgalmat tekintve a Magyar Telekom vezet 223 millió forinttal, majd a Richter következik 140 millióval, míg az OTP csak a harmadik 133 millióval.
