<banner>Az orosz befektetők akár már február végén Zágrábba érkezhetnek, hogy tárgyaljanak a horvát kormány képviselőivel és Zoran Milanovic miniszterelnökkel. A kormányközeli forrás szerint az orosz cégek bizonyosan nem lesznek egymás versenytársai az INA megvásárlásában zajló versenyben.</banner>
<banner>A lap információi szerint a Mol az elmúlt napokban sürgette a horvát kormányt, hogy minél előbb találkozzon a két tárgyalódelegáció. Ezt erősítették meg horvát kormányforrások is, akik elárulták, hogy a találkozó már előkészítés alatt van.</banner>
<banner>Eddig két orosz állami cég neve merült fel, amelyek esetleg megvásárolnák a Mol INA-ban részesedését, az egyik a Rosznyeft, a másik a Gazprom leányvállalata a Gazpromnyeft - emlékeztet a lap. A lap szerint egyértelmű, hogy az említett orosz cégeknek nem csak maga az INA és a horvát piac az érdekes.</banner>
<banner>Hogy melyik orosz cég fog ajánlatot tenni az INA részvényeire nagyban függ az oroszok délkelet-európai energetikai stratégiájától, amely az orosz állami politika része. Ezért a lehetséges ajánlattétel a régióval kapcsolatos orosz elgondolásokat is tükrözni fogja.</banner>
