BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olimpia után tárgyalnak az oroszok az INA-ról

Az oroszok a szocsi olimpia után kívánják megkezdeni a tárgyalásokat a horvát kormánnyal, miközben a Mol Nyrt. is sürgeti a horvát kormány és a magyar társaság tárgyalódelegációinak a találkozását - írja kormányközeli forrásra hivatkozva mai számában a Jutarnji list.

2014. február 17. hétfő, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Az orosz befektetők akár már február végén Zágrábba érkezhetnek, hogy tárgyaljanak a horvát kormány képviselőivel és Zoran Milanovic miniszterelnökkel. A kormányközeli forrás szerint az orosz cégek bizonyosan nem lesznek egymás versenytársai az INA megvásárlásában zajló versenyben.</banner>

<banner>A lap információi szerint a Mol az elmúlt napokban sürgette a horvát kormányt, hogy minél előbb találkozzon a két tárgyalódelegáció. Ezt erősítették meg horvát kormányforrások is, akik elárulták, hogy a találkozó már előkészítés alatt van.</banner>

<banner>Eddig két orosz állami cég neve merült fel, amelyek esetleg megvásárolnák a Mol INA-ban részesedését, az egyik a Rosznyeft, a másik a Gazprom leányvállalata a Gazpromnyeft - emlékeztet a lap. A lap szerint egyértelmű, hogy az említett orosz cégeknek nem csak maga az INA és a horvát piac az érdekes.</banner>

<banner>Hogy melyik orosz cég fog ajánlatot tenni az INA részvényeire nagyban függ az oroszok délkelet-európai energetikai stratégiájától, amely az orosz állami politika része. Ezért a lehetséges ajánlattétel a régióval kapcsolatos orosz elgondolásokat is tükrözni fogja.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet