BUX 139058.16 -0,17 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi az alkotmánybírósághoz fordult

Keresetet nyújtott be a horvát alkotmánybíróságra a zágrábi megyei bíróság ellen Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezére - írta a Magyar Nemzet.

2014. január 20. hétfő, 08:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hernádi szerint a bíróság megsérti alkotmányos jogait azzal, hogy nem hajlandó addig tárgyalni a letartóztatására kiadott határozat elleni fellebbezését, amíg konkrétan nincs letartóztatva. A lap úgy tudja, a kereset befogadásáról még nem született döntés.

Hernádi Zsoltnak tavaly szeptember 25-ig kellett volna megjelennie a gyanúsítotti kihallgatásán Zágrábban. Horvátországban azzal gyanúsítják, hogy vesztegetési pénzt fizetett Ivo Sanader volt kormányfőnek azért, hogy a Mol meghatározó befolyást szerezzen az horvát olajipari cég, az INA irányításában. Miután nem jelent meg, a zágrábi megyei bíróság ügyészségi kezdeményezésre elrendelte előzetes letartóztatását.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet