BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel egymilliárdért vett saját részvényt az OTP

Az OTP ma újabb saját részvény vásárlásokról számolt be. A társaság szerda reggeli közleménye szerint több mint 200 ezer darab részvényt vett tegnap a BÉT-en.

2014. január 15. szerda, 08:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Az OTP a keddi kereskedésben mintegy 914 millió forint értékben 206 625 darab saját részvényt vásárolt 4424 forintos átlagáron a BÉT-en. Ezzel a teljes piaci forgalom 18 százalékát adta. A tranzakciót követően a bank saját tulajdonában levő törzsrészvények állománya 3 711 480 darabra változott. Ebből a csoporttagoknál levő részvények darabszáma a 2013. december 31-ei állapot szerint 2 073 560 darab. A saját részvény állomány 1,33 százalék.
</banner>

<banner>A társaság január 13-án is vásárolta a saját részvényeit. Akkor az OTP 710 millió forintért vásárolt saját részvényt, ami az aznapi forgalom 10 százaléka volt.
</banner>

<banner>Az elmúlt hónapokban sorra adják el OTP részvényeiket a bank bennfentesei. A sort egy tegnapi bejelentés alapján Kovács Antal folytatta, aki közel 89 millió forint értékben adott el részvényeket - emlékeztet a Portfolio.hu.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet