BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mosonyi: évek óta hiányzik a növekedési sztori a MOL-nál

A Forbes idei januári számában interjú jelent meg Mosonyi Györggyel(a képen baloldalt), a MOL felügyelőbizottságának elnökével. Az olajiparban elismert szakembernek számító Mosonyi György kifejtette, a legfontosabb, hogy a MOL visszakapja a növekedési sztoriját, ami két éve hiányzik.

2014. január 2. csütörtök, 12:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A MOL-nál két éve hiányzik a növekedési sztori, melynek kapcsán Mosonyi kifejtette, ezt meg kell csinálni a vállalatnak, mindent ennek kell alárendelni. A MOL-INA ügy kapcsán elmondta, a horvátok most vissza akarják forgatni az idő kerekét. Két dolog találkozik: van egy politikai lózung és egy üzleti érdeksérelem. Ezenkívül az INA hatalmas kifizető hely volt, és rengeteg ember élt az előnyeiből - jelentette ki.

<banner>Most kommunikációs erőfeszítésekbe kezd a vállalat, nehogy a korrupció gyanúja, mint bélyeg rajta maradjon a MOL-on, mert teljesen megalapozatlan lenne. Abszolút rossz manőver lett volna, ha Hernádi Zsolt a vádaskodások hatására félreáll, szinte elismerte volna a vádakat - tette hozzá.
</banner>

<banner>A januári horvát tárgyalásokra a MOL háromfős delegációt küld, Molnár József, a csoport vezérigazgatója vezeti majd, és tagja lesz Világi Oszkár, a Slovnaft vezérigazgatója és Áldott Zoltán is - derül ki az interjúból. Mosonyi György megerősítette, készek az INA eladására is. Szerinte az sem veszély, ha oroszoknak adnák el az INA-t. \"Nem lenne különösebb kihívás egy újabb orosz szomszéd. Így is, úgy is körbe vagyunk véve, ez már nem oszt, nem szoroz\" - fogalmazott.
</banner>

<banner>Az interjúban Mosonyi arról is beszélt, hogy tavaly miért adott el jelentős mennyiségű, 15 000 darab MOL-részvényt. Elmondta, a pénz egy vállalkozáshoz kellett (Reneszánsz Zrt.).

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet