BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter-kötvények tranzakciójával 34,1 millió euró forrást vontak be

A magyar állam 34,1 millió euró pótlólagos forrást vont be a Richter-részvényekre átcserélhető kötvények tranzakciójával - jelentette be Polacsek Csaba, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgató-helyettese hétfőn Budapesten.

2013. december 9. hétfő, 14:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), az MNV és a Richter Gedeon Nyrt. közös sajtótájékoztatóján Orbán Gábor, az NGM adó- és pénzügyekért felelős államtitkára hangsúlyozta: a kormány az MNV segítségével visszavásárolta az összes, 2014-ben lejáró, 833,3 millió euró névértékű Richter-részvényekre átcserélhető kötvényt, és ezzel párhuzamosan a vagyonkezelő az állam nevében új, 903,8 millió euró össznévértékű, 2019-ben lejáró Richter-részvényekre átcserélhető kötvényt bocsátott ki.</banner>

<banner>Polacsek Csaba hangsúlyozta, hogy a kötvényeket a Moody\'s BA1, a Standard and Poor\'s pedig BB minősítéssel látta el, s egyiknél sem szerepel negatív kilátás.</banner>

<banner>Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója azt emelte ki, hogy kiváló időzítéssel sikerült lebonyolítani a tranzakciót.
<img1> <kapcs></kapcs>
</img1></banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet