<banner>A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), az MNV és a Richter Gedeon Nyrt. közös sajtótájékoztatóján Orbán Gábor, az NGM adó- és pénzügyekért felelős államtitkára hangsúlyozta: a kormány az MNV segítségével visszavásárolta az összes, 2014-ben lejáró, 833,3 millió euró névértékű Richter-részvényekre átcserélhető kötvényt, és ezzel párhuzamosan a vagyonkezelő az állam nevében új, 903,8 millió euró össznévértékű, 2019-ben lejáró Richter-részvényekre átcserélhető kötvényt bocsátott ki.</banner>
<banner>Polacsek Csaba hangsúlyozta, hogy a kötvényeket a Moody\'s BA1, a Standard and Poor\'s pedig BB minősítéssel látta el, s egyiknél sem szerepel negatív kilátás.</banner>
<banner>Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója azt emelte ki, hogy kiváló időzítéssel sikerült lebonyolítani a tranzakciót.
<img1> <kapcs></kapcs>
</img1></banner>
