BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindent egy lapra tettek fel a profik

Újabb hangulati mutató ugrott szélsőséges értékre, a Wall Streeten már mindenki az emelkedésre fogad.

2013. december 4. szerda, 12:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb hangulati mutató ütött szélsőségesen magas értéket a héten az Egyesült Államokban. Az NAAIM, az amerikai aktív alapkezelők szövetségének felmérése szerint tagjaik körében 100 százalék fölé emelkedett a portfóliók nettó vételi kitettsége az S&P 500-as index irányában. Ez azt jelenti, hogy a szövetség tagjai átlagosan tőkeáttételes vételi pozíciókban ülnek az amerikai részvénypiacon, erre eddig  a felmérés történetében mindössze egyszer, idén év elején volt példa.

Bár azt a helyzetet akkor nem követte éles korrekció a piacon, sőt, az év hátralévő részében emelkedni is tudtak a részvényárfolyamok, mégis az ilyen helyzetek általában a piaci tetőkre jellemzőek. A múlt héten egy másik felmérés, az amerikai tőkepiaci hírlevélírók által javasolt pozícionáltságot vizsgáló mutatott olyan optimizmust a szakértők körében, amire az elmúlt 25 év során mindössze négy esetben volt példa. Ez utóbbit a négy esetből háromszor néhány héten belül esés követte, ebből az egyik az 1987-es tőzsdei összeomlás volt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet