BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondhatnak az osztalékról az MTelekom-részvényesek

Nem fizet osztalékot a 2013. évi eredménye után a Magyar Telekom - közölte a vállalat szerdán a BÉT honlapján.

2013. december 4. szerda, 17:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság döntését azzal indokolja, hogy osztalékpolitikája alapján, amely szerint az eladósodottsági rátát (a nettó adósságnak az összes tőkére vetített arányát) a 30-40 százalék közötti céltartományban kívánja tartani, valamint \"tekintettel a cégcsoport pénzügyi helyzetére, a jelenlegi működési és üzleti környezetre és feltételekre, a társaság úgy gondolja, hogy nem lesz olyan helyzetben, hogy osztalékot fizessen a 2013. évi eredmény után.\"

A közleményben továbbá hozzáteszik: \"a fentiek az igazgatóság által a későbbiekben a közgyűlés részére előterjesztendő hivatalos osztalékjavaslat függvényében változhatnak. A hivatalos osztalékjavaslatot az igazgatóság megfelelő időben fogja előterjeszteni, amikor az összes szükséges információ rendelkezésre áll, és valamennyi előfeltétel teljesül.\"

Economx
Economx

Ez is érdekelhet