Nem tetszett a befektetőknek Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nyilatkozata, amely szerint saját devizamentő javaslatot nyújtanak be az Országgyűlésnek. Az OTP részvényei meredek esésnek indultak a tőzsdén, fél kettő után 10 perccel már 2 százalékot meghaladó mértékben estek, 4400 forintig. Mindezt úgy, hogy a régiós bankpapírok árfolyama nem érzékelte a rossz hírt. A Raiffeisen 1,8, az Erste 0,3 százalékkal drágul a Bécsi Értéktőzsdén.
A BUX index 0,6 százalékkal esik, 18 734 pontra. Egyértelműen az OTP-ben van ma pörgés, a Richter 0,3 százalékkal korrigál eközben 4166 forintra, a Mol 14 960 forinton stagnál, a Magyar Telekom 0,3 százalékkal emelkedik.
