BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztják a pénteki Mol-INA tárgyalást?

A horvát Hina hírügynökség információ szerint a Mol még nem erősítette meg, hogy részt vesz a következő tárgyalási találkozón a horvát kormány képviselőivel. A horvát Poslovni arról számolt be, hogy a tárgyalások megakadtak a felek között, miután nem sikerült egyezségre jutni a következő találkozó témáit illetően. A tárgyalásokat emiatt elhalasztják.

2013. október 24. csütörtök, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A horvát Poslovni arról számolt be, hogy a horvát és a magyar fél között megakadtak a tárgyalások, mivel nem sikerült megállapodni a következő tárgyalás témáiról. A horvát kormány úgy vélte, elsőként meg kell állapodni az INA irányítási modelljéről, a cég belső irányítási rendszerét össze kell hangolni a horvát törvényekkel. A Mol Nyrt.-nek viszont valamelyest eltérő javaslatai voltak. A lap azt írja, emiatt a holnapra tervezett tárgyalást elhalasztják.

<banner>A horvát kormány október 25-ére hívta meg a Mol delegációját, de a magyar olajipari vállalat azt válaszolta a Hina kérdésére, hogy először a zágrábi kormányt fogják értesíteni a döntésükről. A Mol Nyrt. sajtóosztálya szerint nem ismertetik döntésüket a médiában, mielőtt nem értesítették (horvát) partnereiket. A horvát gazdasági minisztérium azt nyilatkozta a Hinának, hogy szerdáig még ők sem kaptak választ a magyar cégtől, hogy pénteken ott lesznek-e Zágrábban a következő találkozón.</banner>

<banner>Mint ismeretes, a felek között elsődlegesen az INA feletti irányítást illetően robbant ki a vita, a nézeteltéréseket pedig tárgyalások útján igyekeznek rendezni. Az első ilyen találkozóra szeptember 18-án került sor, melyről a horvát fél sajtóbeszámolók alapján elégedetten távozott.</banner>

<banner>A horvát kormány által a tárgyalásokat követően kiadott közlemény megemlíti, a felek megegyeztek a tárgyalások menetéről és módjáról, megbeszélték, hogy havonta találkoznak majd, hogy a tárgyalások anyagait előre eljuttatják egymásnak, így minden javaslat akkor tekinthető megbeszéltnek, amikor írásban átadják, és amikor mindkét fél összeegyezteti saját előírásaival és alapdokumentumaival. Új pontot akkor lehet kezdeni, amikor az előzőről szóló tárgyalást befejezték. A tárgyalások ideje alatt nem lesznek a felek között nem hivatalos találkozók.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu
MTI
MTI

Ez is érdekelhet