BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika kilőtt, új rekordok a Wall Streeten

No taper - a DJIA és az S&P-500 megint csúcsot döntött.

2013. szeptember 18. szerda, 22:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fed váratlan húzása, amely szerint nem kezd bele a kötvényvásárlási program csökkentésébe, magasra repítette az árfolyamokat a New York-i tőzsdéken és Ben Bernanke szavai sem küldék lejtőre azokat.

A DJIA közel egy százalékkal 15 677 pontra, az S&P-500 1,2 százalékkal 1725 pontra emelkedett, amivel mindkét index új rekordot állított be. A Nasdaq Composite 1 százalékkal 3784 pontra hízott.

A tőzsdék nap közben kivárásra játszottak, a bejelentés idején még kisebb gyengülést mutattak az irányadó indexek.

A stimulus fennmaradása szárnyalásra késztette az aranyat is, a nemesfém irányadó határidős jegyzése több mint 4 százalékkal 1364 dollárra emelkedett, míg a WTI nyersolaj közel 3 százalékkal 108 dollár fölé drágult.

Ugyancsak hasonló okokból a tízéves amerikai államkötvény hozama 16 bázisponttal 2,69 százalékra csökkent, míg az ötéves hozam 19 bázisponttal 1,42 százalékig süllyedt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet