Friss hír érkezett Hernádi Zsolt ügyében, a horvát Jutarnji List meg nem nevezett információkra hivatkozva arról írt, hogy az USKOK szeptember 25-ére idézte be Hernádit - számolt be a portfolio.hu.
<banner>A közelmúltban Hernádi a horvát Globus nevű lapnak úgy nyilatkozott, ha a horvát és a magyar hatóságok megállapodnak abban, hogy Zágrábba kell mennie, akkor így fog tenni.</banner>
<banner>A magyar kormány eddig is visszautasította a horvát szervek felől érkező kéréseket. A magyar részről mutatkozó ellenállást a Globus alapvetően két tényezővel magyarázza: az egyik, hogy nem látnak semmilyen bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy az INA irányításai jogainak megszerzéséhez kenőpénz is kapcsolódott volna. A másik indok a nemzeti érdekek védelme.
</banner>
