BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: Lezárult a Szurgut blokk eladása

A Mol Nyrt. a mai nappal értékesítette a West Siberian Group 100 százalékos tulajdonát - jelentette be az olajcég.

2013. szeptember 3. kedd, 17:52

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez a cég birtokolta a ZMB mezőhöz infrastrukturálisan szorosan kapcsolódó Szurgut-7 blokk kutatási licencét, így része egy kedvező csomagról szóló megállapodásnak. Az előrehaladott életciklusú ZMB mező nyersolaj-kitermelése az elmúlt években csökkenő tendenciát mutatott.

Az éves termelés 2005-ben érte el a maximális szintjét, amikor a Mol részesedésére eső napi termelés meghaladta a 27 ezer hordót. A napi termelési szint az utóbbi időben 7 ezer hordó alatt volt. A Mol korábbi közleménye szerint a Mol továbbra is erősen elkötelezett oroszországi operációja iránt, különös tekintettel a Bajtugan és Matjuskinszkaja blokkjaira, és pénzügyi rugalmasságát kihasználva a további növekedését biztosító új kutatási és termelési eszközökbe kíván befektetni a régióban és harmadik országokban.

A hír nem új, a társaság már augusztus 12-i közleményében jelezte, hogy értékesíteni fogja a társaságot, amikor beszámolt a OAO Zapadno Malibalik cégben levő 50 százalékos részesedésének értékesítéséről.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet