BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esés New Yorkban és Nyugat-Európában is (frissített)

Lejtőre kerültek csütörtökön a vezető nyugat-európai és tengerentúli részvényindexek. New Yorkban a Dow és az S&P-500 másfél, a Nasdaq Composite 1,7 százalékos mínusszal zárt, míg az európai mutatók között az FTSE-100 1,6, a DAX 0,7, a CAC-40 pedig 0,5 százalékos veszteséggel fejezte be a kereskedést.

2013. augusztus 15. csütörtök, 22:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amerikában a csalódást keltő vállalati hírek vitték a prímet: a Wal-Mart csökkentette idei forgalmi és profitprognózisát, a Cisco pedig a vártnál szerényebb árbevételi előrejelzést tett közzé. A világ legnagyobb kiskereskedelmi láncának részvényei 2,6, a hálózati eszközöket gyártó cég papírjai pedig 7,2 százalékos eséssel zárták a kereskedést. Az sem segített az árfolyamokon, hogy az USA-ban a gazdaság erősödését jelző makroadatok jelentek meg, amelyek nyomán felerősödtek azok a befektetői aggodalmak, hogy a Federal Reserve már a jövő hónapban elkezdheti visszafogni a kötvényvásárlási programját.

Londonban gyengén szerepeltek a gyógyszergyártók részvényei is: az AstraZeneca árfolyama 1,7, a GlaxoSmithKline-é 1,4 százalékkal esett azután, hogy a Morgan Stanley alulsúlyozásra rontotta le a papírok ajánlását. Ennél is nagyobb, 3 százalékot közelítő mínuszt hoztak össze a Rio Tinto részvényei, a Wall Street Journal ugyanis arról számolt be, hogy a bányaipari társaság a mongol kormánnyal való nézeteltérése miatt halasztani kényszerül ottani terjeszkedését, ami miatt 1700 fős leépítést helyeztek kilátásba. A szektortársak sem szerepeltek jobban, de ugyanígy estek az olajipari részvények is. Frankfurtban a legnagyobb, 3 százalékot meghaladó esést az RWE papírjai szenvedték el, míg a nap nyertese, 0,9 százalékos többlettel a Commerzbank lett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet